Pehy. Ako sa ich zbaviť ?

pehy-dievčatkoPehy. Na detskej tváričke pôsobia rozkošne. Starší ich často považujú za problém, ktorý chcú riešiť. Aj keď podľa odborníkov, pleť s takouto ozdôbkou údajne starne o päť až sedem rokov pomalšie.

Ako sa ich zbaviť /po domácky/ :

  1. Najodporúčanejšie je použitie citrónovej šťavy aspoň raz denne po dobu 15 minút.
  2. Vyrobte si domáce ” Peha tonikum” : 2PL citrónovej šťavy, 2PL rum, 1ČL glycerínu,4 PL cmaru. Zmes naneste na tvár, nechajte pôsobiť 30 minút a umyte. Používajte      maximálne 2x denne. Viditeľne pehy vybieli.

chren3.  Zmiešajte 6 PL cmaru s 1/2 PL postrúhaného chrenu. Pehy potrite troškou olivového   oleja a naneste masku. Nechajte pôsobiť po dobu 20 minút a potom umyte teplou vodou. Pozor na použitie masky na citlivú pleť /chren je značne agresívny/.


4.  Uhorková maska na pehy.Uhorky ošúpeme, odšťavíme v odšťavovači a šťavou/ šťava z jednej uhorky a 2PL vody/ natierame tvár ráno aj večer. Ak aplikujete šťavu na tvár ráno, opláchnite ju po 5 minútach pôsobenia. Ak šťavu použijete večer, ponechajte ju pôsobiť celú noc a ráno opláchnite teplou vodou. Uhorková šťava je účinnou alternatívou ku kozmetickým krémom na odstránenie pieh.

5.  Petržlenová šťava. Hrsť petržlenovej vňate zalejeme horúcou vodou a necháme 15 minút vylúhovať. Necháme vychladnúť a tampónmi nanášame na pehy každý druhý deň počas 2 týždňov.

Už ste to vyskúšali ?

Pridajte svoj tip a radu

2 comments to Pehy. Ako sa ich zbaviť ?

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.